[kapcsolat]   husken

100

 

BistRovásHU

 

MaJel nyitva tartás

 

kitüntetés

 

MTN

 

KSK plakett

 

Rovás Google naptár

 

ISSN 1337-7167
< Képzőművészet < Videóanyagok < Irodalom < Színház < Társadalom​ < Programok < Utazás < Építészet < Médiavisszhang

 

ArtResidence

ArtResidence

reakció
MaJel Rovás Központ

 

Szabó Ottó

 

2%

 

Szabadiskola

 

Felvideki események

 

Zeman Zoltán
<<< Vissza a főldalra

14 ÉS FÉL

szerző: rovart 2019-06-13

 

14 ÉS FÉL

 

MaJel Rovás Központ, B-Galéria

Erzsébet utca 42.m Kassa

2019. június 11 - 30.

 

Ma már nem a szükség irányítja a folt-technikájú munkák létrejöttét, hanem önállósult, mint öncélú művészeti ág. De azért – már a textil-alapanyag lényegéből fakadóan is – maradt valamilyen utilitáris jellege. A kassai Patchworkklub működését tekintve sok praktikus, használható tárgy készült a klubtagok keze alatt.

A kiállítást Ludmila Čepková, a patchwork klub vezetője nyitotta meg: 

 

Tisztelt jelenlévők, kedves klubtagok –  patchworkosök! 

 

Köszöntöm Önöket a kassai Strojárenská utcai The Meeting Place mellett működő Patchwork-klubunk kiállításán. 

Bízom benne, hogy a patchwork technikával már találkoztak és tudják, hogy itt tarkabarka anyagszeleteket alakítunk mintákká és az így készített anyagokból hasznos tárgyak is kikerülnek a kezünk alól. Az itt bemutatkozó klubban közel 50 tag hódol ennek a játékos textil-technikának. 

 

A kiállításnak a „14 és fél“ címet adtuk, ami arra utal, hogy a klub éppen ennyi ideje alakult, 14 és fél éve. Nem kerek az évforduló, nincs szó jubileumról és így az itt látható munkák sem nyújtanak átfogó betekintést a mögöttünk álló kreatív időszakba. 

Célunk inkább az volt, hogy a klub naprakész működését mutassuk meg, azt, hogy mivel foglalkozunk, min dolgozunk éppen és hogy a legfiatalabb tagjaink is bemutatkozhassanak. A rendelkezésre álló helyiség kisebb méretű, meghitt hangulatú, ezért a kisebb munkákat hoztuk el: faliképeket, díszpárnákat, terítőket, abroszokat.  

Klubunk hagyományos darabjai az ún. barátság quiltek, amelyeket közösen készítünk, ezzel is kifejezve egymásra hangolódásunkat és a tevékeny alkotómunkával, együtt eltöltött órák feletti örömünket. A kiállításon most négy ilyen munka látható, ezek még sohasem voltak kiállítva, ezidáig csak a klub falait díszítették.  

 

Szeretnénk megköszönni kedves barátainknak, Kathy és John Lesondaknak nagylelkűségüket és a Majel Rovás Központnak, hogy teret kaptunk ehhez a kiállításhoz, illetve Önöknek is, hogy ma időt szakítottak és eljöttek ide. 

Remélem, hogy a kiállítás ugyanolyan örömet szerez majd, mint amennyire nekünk kedvünk telik az alkotásban. 

 


Az Ön véleménye

név:

e-mail:

hozzászólás:


biztonsági
kód:


Nem látom a kódot
- Ide Írja be a biztonsági kódot!
 

Vélemények :